Naudok PRODIGY25 kodą ir gauk 25% visiems prodigy produktams!

Ieškokite visų Prodigy produktų ČIA

NEMOKAMAS SIUNTIMAS - SMARTPOST!

Menu

Cart

Kaip pasirinkti diską?

Diskgolfe naudojame didelę įvairovę diskų. Gali atrodyti sunku pasirinkti tinkamą. Čia apžvelgsime kokios yra diskų ir plastikų rūšys, kokia yra disko svorio įtaka, bei padėsime išsirinkti Jums tinkamiausią. Atminkite, kad tai rekomendacijos ir labai priklauso nuo žaidėjo metimo technikos. Palyginimui: aušto lygio žaidėjas putterį gali numesti ir 100 metrų, kai tuo tarpu pradedantysis galėtų numesti tik 30 metrų, nors mestų draiverį.

Ką reiktų žinoti renkantis diską:

     1. Tipas
     Pirmiausia reiktų žinoti kokiam metimui disko norite? Pradedantiesiems rekomenduojame įsigyti putterį ar midrandžerį. Šie diskai Jums bus naudingi ir ateityje.

     2. Plastikas
     Pasirinkus disko rūšį, pasirinkite plastiką. Diskai įprastai būna bent dviejų plastikų rūšių.

     3. Svoris
     Galiausiai rinkitės svorį, kuris atitiktų Jūsų poreikius.

 

Diskų tipai - puteris (artimo metimo diskas, angliškai putter), midreidžeris (vidutinio metimo diskas, angliškai mid-range) ir draiveris (tolimo metimo diskas, angliškai driver)

Puteriai - diskai skirti prisimesti prie krepšio (30-50 metrų) arba mesti į krepšį, kai atstumas apie 10 metrų. Šie diskai gaminami įvairių plastikų ir modelių, kad kiekvienas išsirintų sau tinkama pagal disko laikymo ar metimo stilių. Puteriai pasižymi stabiliomis skriejimo savybėmis. 

Midreindžeriai sukurti ypatingai kontroliuojamiems vidutinio ir didelio atstumo metimams. Šie universalūs diskai nepakeičiami daugelyje situaciju nuo tolimų ir vidutinių metimų iki prisimetimo ar net atliekant metimus į krepšį. Todėl vienas pirmųjų Jūsų diskų turėtų buti midreindžeris.

Draiveriai dar papildomai skiriami į kontroliuojamus (fairway driver) ir tolimo metimo (distance driver). Kontroliuojami draiveriai rekomenduotini pradedantiesiems kaip pirmieji draiveriai, kai tuo tarpu profesionalai šiuos diskus naudoja techniškiems metimams iš sudėtingų situacijų, kai reikalingas atstumas ir preciziškas tikslumas. Tolimo metimo draiveriai pirmiausia skirti žaidėjui išnaudoti savo technines galimybes siekiant didžiausio atstumo. Taip pat šių diskų išskirtinė savybė stabiliai skrieti esant priešiniam vėjui.

 

 

INNOVA Plastikų rūšys

Sekantis svarbus faktorius pasirinkus diską. Gamintojai siūlo diskus iš įvairaus plastiko. Žemiau rasite paaiškinimus apie plastikų savybes. Svarbi taisyklė - nėra GERO arba BLOGO plastiko, tiesiog Jums reikia rinktis plastiką pagal tai kas Jums 'limpa' prie rankos vienam ar kitam metimui, bei atsižvelgti į plastiko savybę dėvėjimuisi, nes tai įtakos disko skriejimo savybes laikui bėgant.

Pagrindinės INNOVA plastiko rūšys

DX
Šio plastiko diskų pasirinkimas yra bene plačiausias dėl savo mažiausios kainos. DX plastikas suteikia puikų sukibimą rankoje nežiūrint kokios klimato sąlygos bebūtų.

Savybės
• Puikios sukibimo savybės daugeliui oro sąlygų;
• Dėvisi pastebimai, taip suteikiant diskui naujų savybių;
• Pats pigiausias.


Pro
Pro plastikas pagamintas maišant specialius plastikus suteikiant unikalias savybes kiekvienam diskui. Šie diskai pasižymi mažesniu dėvėjimusi lyginant su DX ir geresniu sukibimu rankoje palyginus su Champion plastiku. Pro plastiko diskai turi geresnį sklendimą lyginant su kitu plastikų tokiais pat diskais, bei kainuoja mažiau nei Champion ar Star plastiko diskai.

Savybės
• Padidintas sklendimas nei Champion, Star ar DX plastikai;
• Geresnis sukibimas lyginant su Champion plastiku;
• Kai kurie modeliai galimi su I-Dye dekoravimu.

Champion
Skaidrus arba perlamutrinis plastikas sukurtas INNOVA. Šio plastiko diskai nekeičia savo savybių tūkstančius ratų. Tvirtas Champion plastikas suteikia ypatingo stabilumo diskui lyginant su DX, Pro ar Star 'broliais'. Galimas taip pat su I-Dye marginimu.

Savybės
• Aukščiausios kokybes ilgaamžis plastikas su patikimomis savybėmis;
• Daugiausia naudojamas super dideliems greičiams;
• Išlaiko skriejimo savybes ilgiausiai.

Blizzard Champion
Blizzard (pūgos) technologija į ilgaamžį Champion plastiką įterpta tūkstančiai mikro burbuliukų. Tai leido palengvinti diskus net iki 130 gramų, neprarandant Champion plastikui būdingų stabilumo ir ilgaamžiškumo savybių. Šio plastiko diskai tinka PRO ir pradedantiesiems žaidėjams. Blizzard Champion diskais ne kartą buvo gerintas pasaulio atstumo rekordas.

Savybės
• Lengvas svoris = daugiau atstumo, mažiau pastangų;
• Puikus ilgaamžiškumas;
• Diskai lengvesni nei 140 gramų neskęsta vandenyje.

Star ir GStar
Star ir GStar plastiko diskai yra patvarūs kaip Champion, tačiau turi ir Pro plastikui būdingo gero sukibimo su ranka. Tai aukščiausio lygio plastikas.

Savybės
• Geras sukibimas bet kokiomis oro sąlygomis;
• Ilgaamžis;
• Kai kurie diskai galimi ir iš perdirbto (ECHO STAR) plastiko.

Innova – kitos plastiko rūšys
KC Pro
Specialus Ken Climo rekomendacijų pagalba sukurtas plastikas. Ypatingai standaus plastiko diskai buvo gaminami išskirtinai 12 kartų Pasaulio Čempionui. Šio plastiko diskai pasižymi stabilumu lyginant su kito plastiko tokiu pat disku.

Glow DX (šviečiantis DX)
Fosforizuoti diskai labai patogūs, nes šviečia tamsoje. Šio plastiko diskai pasižymi geru sukibimu.

Glow Champion (šviečiantis Champion)
Fosforizuoti diskai labai patogūs, nes šviečia tamsoje. Šis plastikas labai panašus į Champion plastiką, tačiau mažiau slidus ir labiau ilgaamžis.

R-Pro
”Guminis (angl.Rubber) pro”. 'Pagumintas' labai minkštas plastikas yra visiškai neslidus. Geriausiai tinkamas šlapiomis ir šaltomis oro sąlygomis.

Echo Star
Innova su šiuo plastiku nori pabrėžti savo saugantį požiūrį į aplinką. 2009 metais pirmą kartą pristatyti diskai is Echo Star plastiko turi savyje 50% perdirbto plastiko. Šio plastiko diskai yra minkštesni nei Star plastiko, dėl to yra mažiau slidūs.


DISCMANIA plastikų rūšys
       
D-line
Geras sukibimas, net ir šlaiomis oro sąlygomis, žemiausia kaina. Minkštas plastikas labiausiai tinkamas puteriams. Panašus į Innova DX plastiką.

 


P-line 

Malonus jausmas ir padidintas sklendimas. Tikriausiai mažiausiai slidus plastikas, puikiai tinkantis mūsų oro sąlygoms. Plastikas atskleidžiantis naujas disko savybes laikui bėgant. Šio plastiko diskai mažiau stabilus nei S-line ar C-line.

C-line

Discmania ilgaamžiškiausiais plastikas - panašus kaip Innova Champion. Dėl savo stabilumo diskui suteikiančių savybių labiausiai tinkamas draiveriams. Populiariausias Discmania plastikas.

Blizzard C-line
Blizzard (pūgos) technologija į ilgaamžį C-line plastiką įterpta tūkstančiai mikro burbuliukų. Tai leido palengvinti diskus net iki 130 gramų, neprarandant C-line plastikui būdingų stabilumo ir ilgaamžiškumo savybių. Šio plastiko diskai tinka PRO ir pradedantiesiems žaidėjams.

S-line
Puikios sukibimo savybės bet kokiomis oro sąlygomis, bei ilgaamžiškumas - taip galima būtų apibūdinti S-line plastiką. Jūsų diskas nepakeis savo skriejimo savybių, net ir po dažno susidūrimo su kliūtimis.

SG-line
Minkštesnė S-line versija. Tai yra bandomasis plastikas išskirtinai MD1 diskui jau keletą metų. Nebegaminama. 

Diskų svoriai

Disko svoris turi didelę reikšmę jo skriejimui. Lengvesni diskai tinkami jauniems arba pradedantiems žaidėjams. Vidutinio svorio diskus naudoja visi žaidėjai, o sunkiausius naudoja Pro žaidėjai arba kiti žaidėjai ypatingoms sąlygoms (pvz. sunkiausia ir stabiliausia diską verta rinktis esant stipriam vėjui).

Lengvieji diskai

• 150 class ir mažiau sveriantys
• 151-164 gramų

Vidutinio svorio

• 165-169 gramų

Sunkieji diskai

• 170-174 gramų
• 175-177 gramų
• 178-180 gramų

 

Sekite mus

Nemokamas pristatymas

DiscSport

 

KLIENTŲ APTARNAVIMAS

  • Tel. +370 6740 3915
    +372 553 8065 (ENG)
  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

PRENUMERUOK NAUJIENLAIŠKĮ

Nori gauti naujienas? Užsiprenumeruok naujienlaiškį!

Log In or Register